Daj Się Poznać

PODSUMOWANIE TYGODNIA #5

Kolejny tydzień zmagań w konkursie dobiegł końca. Coraz bardziej zbliżamy się do terminu zakończenia konkursu więc i emocje są coraz większe. Ostatni tydzień ( a właściwie dwa, bo tyle czasu upłynęło od ostatniego postu podsumowywującego moje zmagania) nie były zbyt owocne. Dopiero w czasie Wielkanocy znalazłem chwilę czasu aby usiąść i dopisać choć kilka nowych linijek kodu do projektu. No może nie kilka, ale o tym za chwilę.

CZEGO NAUCZYŁEM SIĘ W TYM TYGODNIU

  • Po raz pierwszy zmuszony byłem używać DI, na szczęście dzięki doskonałemu frameworkowi Ninject przebiegło to bezproblemowo
  • Nauczyłem się w jaki sposób korzystać z plików cookie
  • Nauczyłem się jak używać sesji w ASP.NET MVC 5
  • Wstyd się przyznać ale pierwszy raz użyłem Interfejsu w C#

Jak widać punktów nie jest dużo, ale jak na moje zaangażowanie w ostatnim czasie uważam, że jest to zadowalający poziom.

ZMIANY

W tym tygodniu, podobnie jak w poprzednim swoją uwagę skupiłem na kreatorze diety. Udało mi się stworzyć możliwość dodawania produktów do określonego dania, liczenie kalorii które spożyliśmy w trakcie dnia itp.

Jak widać na załączonym screenie design nie powala na kolana, jednak nie o to w moim przypadku chodzi. Dla mnie najważniejsza jest funkcjonalność, a to jak na razie sprawdza się bardzo dobrze.

Okno wyboru produktu również nie grzeszy pięknem, jednak dla mnie najważniejszą rzeczą jest, że działa.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

W nadchodzącym tygodniu chciałbym dokończyć widok tworzenia diety oraz dodać zapis tejże diety do bazy danych. Jaki będzie tego skutek? Przekonamy się za tydzień.

Do następnego!

Dodaj komentarz