Daj Się Poznać Programowanie

APLIKACJA JUŻ DZIAŁA!

Kilka dni temu po namowie Marcina (który również bierze udział w konkursie) postanowiłem uruchomić aplikację w chmurze Azure. Pierwszy raz podjąłem się takiego zadania więc nie obyło się bez pewnych problemów. Pomimo tego, że VS udostępnia bardzo prosty kreator publikowania witryn napisanych w ASP.NET MVC5 brak doświadczenia w korzystaniu z chmury Azure oraz pewne problemy z komputerem spowodowały, że czynność która normalnie powinna zająć około 20 minut trwała w moim przypadku dobre pół dnia.

PROBLEMY NA KTÓRE SIĘ NATKNĄŁEM

Posiadam na swoim hostingu dedykowaną subdomenę, którą zakupiłem właśnie z myślą o uruchomieniu aplikacji w Internecie pod koniec trwania konkursu. Niestety nie jestem wstanie powiedzieć dlaczego, lecz nie mogłem postawić strony na tej domenie. Nieustannie wyrzucało mi różnego rodzaju błędy. Po pewnym czasie postanowiłem zmienić strategię i skorzystać z czegoś do czego daje mi dostęp program Microsoftu a mianowicie Dreamspark czyli chmury Azure.  Lecz i w tym przypadku natknąłem się na pewną liczbę problemów. Przez długi czas nie mogłem zdiagnozować problemu z połączeniem z bazą danych. Okazało się, że podczas instalacji serwera IIS na moim komputerze nie zainstalowało się kilka bibliotek i z tego wynikał wyżej wspomniany problem. Gdy już uporałem się z tym problemem  i postawiłem aplikację okazało się, że połączenie z bazą danych nie działa poprawnie. Po długich poszukiwaniach okazało się że problem leży po stronie ConnectionString, który podczas ładowania aplikacji do Internetu zmienił niepotrzebnie swoją wartość. Zmiana tych parametrów spowodowała, że wszystko zaczęło działać tak jak powinno. Sukces!

PROŚBA O OPINIE

Zdaję sobie sprawę, że aplikacja jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju, wiele funkcjonalności nie jest jeszcze zaimplementowanych, wiele nie działa poprawnie, lecz prosił bym o wizytę na stronie http://etrener.azurewebsites.net i pozostawienie w komentarzu opinii na temat działania aplikacji, co mógł bym w najbliższym czasie poprawić itd. Do końca konkursu pozostało niewiele czasu więc planuję skupić się tylko i wyłącznie na poprawieniu wyglądu aplikacji oraz występujących błędów.

Do następnego!

6 Comments

 1. Chciałem się zarejestrować

  Server Error in ‚/’ Application.

  Runtime Error

  Description: An exception occurred while processing your request. Additionally, another exception occurred while executing the custom error page for the first exception. The request has been terminated.

  1. nie wiem z czego bierze się ten problem. Aplikacja w sobotę (gdy ostatni raz ją kontrolowałem) działała, później nie miałem czasu zajmować się jej rozwijaniem. W weekend postaram się ponownie postawić ją na nogi 🙂 dzięki za uwagi

 2. Po drugie trzeba by trochę popracować nad szczegółami. Na formularzu do logowania widać znaki ” }” itd. gdzieś na widokach jest za dużo zawiasów. Klika elementów się rozjechało tez w Chromie.

 3. Podczas rejestracji pojawia się błąd: Runtime Error ->Description: An exception occurred while processing your request. Additionally, another exception occurred while executing the custom error page for the first exception. The request has been terminated.
  Formularz logowania: nieaktywny/pusty link >terms<. Cała ta lininijka jest jakby przesunięta do "lewej" krawędzi

  1. Tak wiem o problemie. Nie wiem dlaczego Azure nie lubi się z moją aplikacją. Aktualnie wyłączyłem aplikację, jednak w okolicach weekendu lub najpóźniej z końcem konkursu powinna działać bezproblemowo. Zapraszam za kilka dni 😉

Dodaj komentarz